Regulamin świadczenia usług sklepu Iviter Market

§ 1

https://iviter.pl/market/ to sklep internetowy prowadzony przez firmę IVITER Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Dzielna 7A, 00-154 Warszawa, REGON: 381013757 NIP: 5272861256 . Regulamin określa zasady zawierana transakcji w sklepie https://iviter.pl/market/.

§ 2

Sprzedaż internetową prowadzimy od wielu lat i jesteśmy rzetelną firmą oferującą niskie ceny, wysokie rabaty i fachową pomoc. Ponad wszystko cenimy naszych klientów a tych co do nas wracają nagradzamy rabatami. Poza sprzedażą internetową mamy też oddziały firmy zajmujące się serwisowaniem sprzętu RTV / AGD

W razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny:

MAIL: market@iviter.pl

TEL: 501648108

§ 3 

Na wszystkie pytania odpowiadamy w miarę naszych możliwości, maksymalnie do 24 godzin. Kontakt telefoniczny możliwy jest w dni robocze w godzinach 10.00-18.00.

§ 4 

IVITER Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż detaliczną drogą elektroniczną za pośrednictwem sieci Internet oraz sprzedaż detaliczną na w miejscu działalności firmy. Zamówienia są przyjmowane zarówno przez stronę internetową sklepu https://iviter.pl/market/ oraz drogą telefoniczną (zatwierdzoną mailowo) bądź mailową.

§ 5 

Wszystkie produkty dostępne w https://iviter.pl/market/ są wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

§ 6 

Zdjęcia produktu lub jego opis techniczny może w sposób nieznaczny różnić się od stanu faktycznego. Spowodowane jest to indywidualnymi ustawieniami sprzętu komputerowego klienta. Jednakże różnice te nie wpływają na zakres użyteczności sprzedawanej przez IVITER Sp. z o. o.

§ 7 

Wszystkie ceny podane na stronach internetowych https://iviter.pl/market/ są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Na każdy sprzedany produkt wystawiana jest paragon bądź faktura VAT. Dowód sprzedaży wysyłany jest w formie tradycyjnej wraz z produktem. Znajduje się on w paczce z towarem lub pod listem przewozowym. Chęć otrzymania faktury VAT klient powinien przekazać IVITER Sp. z o. o. (https://iviter.pl/market/) przed wysyłką towaru.

§ 8

 Zamówiony produkt dostarczany jest przy udziale firmy kurierskiej bądź Poczty Polskiej. Istnieje również możliwość odbioru osobistego w siedzibie firmy. Zgodnie z Art.. 548 §3 KC po przejęciu paczki od firmy IVITER Sp. z o. o.  ta nie ponosi odpowiedzialności za paczkę.

§ 9 

Kupujący ma obowiązek sprawdzić stan paczki i kompletność dostawy w obecności kuriera. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń należy sporządzić protokół szkodowy na druku kuriera i zgłosić ten fakt sprzedawcy.

§ 10

 Umowa zawarta pomiędzy Klientem a IVITER Sp. z o. o.   dotycząca zakupu danego produktu ma charakter terminowy i trwa przez okres realizacji zamówienia. Miejscem spełnienia świadczenia związanego z zakupem produktów jest adres dostawy wskazany przez Klienta, z zastrzeżeniem produktów odbieranych osobiście przez Klientów, w których miejscem spełnienia świadczenia jest adres firmy IVITER Sp. z o. o. 

§ 11 

W sytuacji, kiedy występują duże różnice w czasie realizacji lub sposobie pakowania i dostawy poszczególnych produktów, składających się na jedno zamówienie złożone w ramach IVITER Sp. z o. o.  https://iviter.pl/market/może samodzielnie zdecydować o podziale zamówienia na mniejsze przesyłki. W takim przypadku, ogólny koszt dostawy podany Klientowi przy składaniu zamówienia nie ulega zmianie, a jedynie zostaje rozdzielony na poszczególne przesyłki cząstkowe. W przypadku anulowania części zamówienia, korekcie ulegają wyłącznie te koszty dostawy, które zostały przypisane do niedostarczonej lub reklamowanej części zamówienia.

§ 12 

Wysyłka zbiorcza nie może przekraczać 30kg, dlatego przy zakupie kilku przedmiotów o wadze przekraczającej w/w masę IVITER Sp. z o. o.   ma prawo doliczyć koszt dodatkowej przesyłki informując klienta o tym fakcie wcześniej. Klient nie zgadzając się na dopłatę ma prawo anulować bądź zmienić zamówienie bez poniesienia dodatkowych konsekwencji. W przypadku wątpliwości odnośnie kosztu transportu prosimy o kontakt z biurem.

§ 13

 Klient zobowiązany jest do zapłaty ceny za zamówiony produkt, w tym za koszty dostawy, nie później niż w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem, gdy płatność następuje przy odbiorze. Możliwe są następujące formy płatności:

Przy odbiorze – zapłata gotówką kurierowi przy odbiorze produktu lub w kasie w siedzibie firmy.

Przelewem - forma płatności dla klientów preferujących samodzielne logowanie do banku internetowego lub wizytę w placówce banku. Numer konta bankowego na który zależy dokonać płatności: 32 1090 0088 0000 0001 4287 2100. Z chwilą zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym IVITER Sp. z o. o.  zamówienie jest przekazywane do realizacji. W tytule wpłaty należy uwzględnić nr zamówienia, imię i nazwisko zamawiającego oraz charakter wpłaty (np. nr zamówienia 28 Jan Kowalski – DOPŁATA). Brak takiej informacji może utrudnić weryfikację i wydłużyć czas oczekiwania.

§ 14 

Czas realizacji zakupu produktów wynosi nie więcej niż 48 godzin od dnia zawarcia umowy. Termin otrzymania przesyłki to każdorazowo czas skompletowania zamówienia powiększony o czas dostawy. W przypadku odbioru osobistego przesyłkę należy odebrać w ciągu 14 dni od otrzymania informacji o możliwości odbioru produktu.

§ 15 

W przypadku braku produktu zakupionego przez klienta na magazynie firmy IVITER Sp. z o. o. ,  ta ma obowiązek poinformować o tym fakcie klienta i indywidualnie ustalić termin dostawy.

§ 16 

Produkty mogą posiadać gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy, obowiązującą na terenie Polski. Czas udzielenia gwarancji każdego produktu wynosi dwa lata licząc od dnia, kiedy rzecz została kupującemu wydana.

IVITER Sp. z o. o.  odpowiada za wady produktu na podstawie obowiązujących przepisów prawa. W przypadku sprzedaży niebędącej sprzedażą konsumencką, wyłącza się przepisy o rękojmi zawarte w Kodeksie Cywilnym.

Reklamacje z tytułu rękojmi można złożyć w formie elektronicznej, za pomocą Formularza Zgłoszenie reklamacyjne, lub w formie pisemnej na adres IVITER Sp. z o. o. 

§ 17

 Klient ma prawo żądać obniżenia ceny albo odstąpienia od umowy, chyba, że IVITER Sp. z o. o.  niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Klienta wymieni produkt wadliwy na wolny od wad albo usunie wadę. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli produkt był już wymieniony lub naprawiony przez IVITER Sp. z o. o. albo IVITER Sp. z o. o.  nie wymieniła produktu na wolny od wad, ani tej wady nie usunęła.

Rozpatrujmy reklamację z tytułu rękojmi w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. Jeżeli w ciągu 14 dni IVITER Sp. z o. o.  nie ustosunkuje się do żądań Klienta, oznacza to, iż uznało żądania za uzasadnione. W każdym z powyższych przypadków, gdy realizacja żądań Klienta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego produktu, koszty dostawy ponosi IVITER Sp. z o. o. .

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w terminie 30 dni od otrzymania zamówionego produktu, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn, z zastrzeżeniem, że nie podlegają zwrotowi świadczenia i produkty, od nabycia których, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, nie można odstąpić. Aby zrezygnować z zakupu, poinformuj nas o swojej decyzji, wypełniając Formularz zwrotu towaru. Możesz skorzystać ze wzoru odstąpienia od umowy, który znajdziesz poniżej. Nie przyjmujemy paczek za pobraniem.

Przesyłkę nadaj na adres:

IVITER Sp. z o. o. 

Plac Konstytucji 5, 00-657 Warszawa

----------------------

FORMULARZ ODSTĄPIENIA OD UMOWY (kliknij tutaj aby pobrać formularz)

Podane przez Klientów dane osobowe IVITER Sp. z o. o.  zbiera i przetwarza zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie z Polityką Ochrony Prywatności wyłącznie na potrzeby realizacji zamówienia i we własnych celach marketingowych. Dane osobowe klientów nie są przekazywane osobom trzecim.

W sprawach nieuregulowanych właściwe jest prawo polskie.

IVITER Sp. z o. o. . może zmienić Regulamin i uruchomić nową wersję usług świadczonych w ramach https://iviter.pl/market/. Zmiana staje się skuteczna w terminie wskazanym przez IVITER Sp. z o. o. , który nie może być krótszy niż 7 dni od momentu udostępnienia w https://iviter.pl/market/ zmienionego Regulaminu, z zastrzeżeniem, że zamówienia rozpoczęte przed wejściem w życie zmian są prowadzone na zasadach dotychczasowych.

Regulamin sklepu obowiązuje od 31.12.2018 do odwołania.

Rejestracja w sklepie https://iviter.pl/market/ jest jednocześnie zgodą klienta na przetwarzanie danych osobowych przez IVITER Sp. z o. o. . z siedzibą w Warszawie zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych w celach marketingowych i promocyjnych.