IVICHEM ALU-29 - TOPNIK DO LUTOWANIA ALUMINIUM 20/35/50ml
Indeks: alu-29
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

IVICHEM ALU-29 - TOPNIK DO LUTOWANIA ALUMINIUM 20/35/50ml

Indeks: alu-29
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie
49,00 zł
Brutto
Wybierz pojemność
  • 20ml
  • 35ml
  • 50ml
Ilość

Najmocniejszy na rynku topnik służący do lutowania aluminium. Wystarczy tylko kropla naszego preparatu na powierzchni aluminium, aby możliwy stał się proces lutowania przy wykorzystaniu zwykłej cyny oraz zwykłej lutownicy. Preparat istnieje już od wielu lat na rynku. Preparat występuje w trzech pojemnościach - 20ml, 35ml oraz 50ml. 

  • W razie pytań zapraszamy do kontaktu - 501648108 W razie pytań zapraszamy do kontaktu - 501648108
  • Towar zostaje wysłany kurierem w 24h od momentu zaksięgowania wpłaty. Towar zostaje wysłany kurierem w 24h od momentu zaksięgowania wpłaty.
  • Masz prawo zwrócić produkt do 14 dni od daty zakupu. Warunkiem zwrotu produktu jest jego niezmieniony stan. Masz prawo zwrócić produkt do 14 dni od daty zakupu. Warunkiem zwrotu produktu jest jego niezmieniony stan.

Lutowanie aluminium przy pomocy cyny i lutownicy

Wystarczy kropelka proponowanego preparatu na powierzchni aluminium, jak również pochodnych aluminium - aby przy użyciu zwykłej cyny i lutownicy dokonać poprawnego procesu lutowania - w normalnej temperaturze - na poziomie 270-300 stopni Celsjusza. Po naniesieniu kropli preparatu ALU-29 wystarczy przyłożyć rozgrzany grot lutownicy, pobielony wcześniej cyną, dołożyć trochę cyny aby zacząć lutować aluminium. 

Lutowanie jest proste zwłaszcza w przypadku niewielkich elementów aluminiowych, bardzo dobrze i łatwo lutuje się np. folia aluminiowa, która nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku. W przypadku większych elementów należy zadbać o ich odpowiednie rozgrzanie. Może być potrzebny mały palnik. 

Na ile wystarczy butelka preparatu ALU-29?

W celu poprawnego wykonania punktu lutowniczego wystarczy dosłownie kropla oferowanego preparatu, naniesiona na powierzchnię aluminium. Z jednej butelki 20ml uzyskamy bez problemu kilkaset takich kropel. Z butelki 50ml uzyskamy ich już blisko 1500 i więcej (małych kropelek). Przypominamy, że preparat występuje w trzech pojemnościach 20, 35 i 50ml. 

Jaką lutownicę używać do lutowania aluminium?

Przede wszystkim dobra do lutowania aluminium lutownica musi być masywna, musi mieć gruby grot, dobry jest miedziany. Musi być on dobrze oczyszczony przed całym procesem, pokryty cyną. 

Jaka cyna do lutowania aluminium?

Zwykła. Ołowiowa. Może być trochę grubsza - np. 1,5mm - taka będzie bardzo wygodna w większości przypadków. Może to być rzadko spotykana cyna ołowiowa SnPb ale pozbawiona własnego topnika.

Skrócona instrukcja - jak lutować aluminium cyną i lutownicą? 

1. Oczyść lutowaną powierzchnię - możesz tego dokonać przy pomocy ostrego narzędzia - np. nożyka, skalpela. Oskrob delikatnie aluminium w miejscu w którym będziesz lutować, niechaj się błyszczy. 

2. Podgrzej delikatnie powierzchnię, którą masz zamiar polutować.

3. Na oczyszczoną i podgrzaną powierzchnię - nanieś kroplę naszego preparatu - ALU-29 i odczekaj 5-10 sekund. Dostrzeżesz charakterystyczne pienienie na powierzchni. 

4. Przyłóż grot lutownicy, z naniesioną na niego wcześniej cyną. Do punktu zetknięcia grota oraz fragmentu aluminium dołóż jeszcze cynę. 

5. Pocieraj grotem, rozprowadzaj cynę po powierzchni. Zadbaj o odpowiednie rozgrzanie lutowanego materiału.

6. Jeśli lutowanie nie udało się może to być wynikiem zbyt niskiej wydajności termicznej lutownicy - np. grot jest za mały. Możesz w takim wypadku dodatkowo podgrzać lutowany przedmiot - np. palnikiem, zapalniczką. To bardzo ważne!

7. Po zakończeniu procesu umyj lutowaną powierzchnię - np. przy pomocy wody destylowanej. Możesz użyć szczoteczki. 

Jeżeli stosujesz się do naszej instrukcji, z pewnością uda Ci się polutować aluminium zwykłą cyną i lutownicą. Koniecznie zwróć uwagę na dobre oczyszczenie lutowanej powierzchni oraz na zapewnienie odpowiedniej temperatury - zwłaszcza przy lutowaniu większych przedmiotów - mają bowiem one tendencje do szybkiego rozpraszania ciepła. 

Lutowanie stopów aluminium, durali, znalu

Preparat Alu-29 wspiera również lutowanie pochodnych aluminium. Być może nie z każdym stopem aluminium zadziała doskonale ale w wielu przypadkach jest on niezastąpiony. 

Właściwości lutu uzyskanego przy pomocy topnika Alu-29

Jeśli proces przeprowadziliśmy poprawnie - można uznać, że lut będzie mocny mechanicznie. Nie będzie jednak tak mocny jak spaw. W niektórych przypadkach spawanie aluminium jest jednak niemożliwe, jak np. w przypadku naprawy cienkich elementów systemów chłodniczych - np. w chłodnicach samochodowych, gdzie nasz preparat sprawdził się bardzo dobrze. 

Alu-29 sprawdzi się w zasadzie wszędzie tam, gdzie nie jesteśmy w stanie czegoś polutować bez użycia zaawansowanej chemii wspomagającej. Prawda jest bowiem taka, że nie tylko aluminium ale w zasadzie niemal każdy trudno-lutujący się metal może zostać polutowany jeśli wspomagać będziemy się tym właśnie preparatem. Można go z powodzeniem stosować m.in. do lutowania wyprowadzeń komputerów samochodowych, w serwisie AGD, w motoryzacji, w modelarstwie - pozwala m.in. doskonale i łatwo lutować akumulatory li-po. Alu-29 posiada również szerokie zastosowanie w elektronice - np. do lutowania elementów obudowy, które nie chcą się lutować w normalnych warunkach, w krótkofalarstwie - do lutowania elementów aluminiowych np. w technice antenowej. 

alu-29
alu-29
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie