Serwis – naprawa elektroniki

IVITER Serwis powstał w 2013 roku – równolegle z firmą odzyskującą dane, jako jej rozwinięcie, poszerzenie zakresu usług. IVITER Serwis z założenia stanowić miał dział wielobranżowej firmy technologicznej, elektronicznej, produkcyjnej – jaką miała być marka IVITER.

Początki serwisu IVITERa to malutki zespół techników ulokowanych w niewielkim lokalu w Warszawie. Kolejne lata pracy, działalności sprawiły, że serwis rozrósł się do obecnego rozmiaru – czyli dwóch dużych, prężnie działających lokalizacji – przy ul. Dzielnej 7a (pod adkadami – 180m2) oraz na Placu Konstytucji 5, w lokalu po słynnych „Instrumentach muzycznych” – o powierzchni 472m2.

Aktualnie IVITER Serwis to blisko 20 techników i prawie drugie tyle osób odpowiedzialnych za logistykę, obsługę klienta, sprzedaż podzespołów, nadzór.

Struktura naszego serwisu jest tak ukształtowana, że cały zespół składający się z licznych techników, specjalistów w danych branżach – podzielony jest na mniejsze zespoły dedykowane poszczególnym dyscyplinom. Co istotne podzespoły te aktywnie ze sobą współpracują. I tak – wyróżniamy m.in. następujące działy:

Serwis aparatury audio
Serwis laptopów, notebooków
Serwis telefonów, smartfonów tabletów
Serwis produktów marki Apple
Serwis aparatów fotograficznych i kamer video (w tym zaawansowanego sprzętu profesjonalnego)
Serwis profesjonalnego sprzętu kosmetycznego
Serwis sprzętu gastronomicznego, ekspresów do kawy, AGD
Serwis sprzętu RTV

Dzięki takiej dywersyfikacji jesteśmy w stanie po pierwsze zapewnić stabilną pracę, stabilny przyrost klientów, zapewnić byt naszej firmie, naszym pracownikom, jak również sprawić, że zakup danego urządzenia jak np. profesjonalnej, przemysłowej myjki ultradźwiękowej nie będzie stanowić większego problemu – gdyż stanowić będzie praktyczne narzędzie dla wielu działów naszej firmy.

I tak oto w tej chwili nasza firma może pochwalić się całkiem pokaźnym wyposażeniem. Praktycznie każde stanowisko technika wyposażone zostało w podstawowy zestaw warsztatowo-pomiarowy zawierający profesjonalną stację lutowniczą (często są to stacje Whellera), zasilacz laboratoryjny, komplet narzędzi mechanicznych wysokiej klasy, często stanowiska są wyposażone w oscyloskopy cyfrowe oraz analogowe.

Wiele stanowisk serwisowych wyposażonych jest w zaawansowane mikroskopy stereoskopowe, dzięki którym jesteśmy w stanie wykonać nawet bardzo trudne naprawy mikroelektroniki. Nasi technicy posiadają wysokie zdolności manualne w zakresie precyzyjnego lutowania, jak również niezbędny do tego celu sprzęt – wysokiej klasy lutownice oraz odpowiednio cienkie groty wysokiej jakości.

Dysponujemy również dwiema stacjami BGA, w naszym zespole są obecni zaawansowani operatorzy tych maszyn lutowniczych – zdolni osadzić niemal każdy układ typu BGA, nie gorzej, a często lepiej niż zrobi to fabryka.

Dysponujemy zaawansowanym laboratorium pomiarowym w zakresie techniki fal radiowych – wielkiej częstotliwości – analizatorem widma firmy Tektronix, analizatorem skalarnym do 20GHz firmy Marconi, licznymi kompletami tłumików, złączy w.cz., sztucznymi obciążeniami, generatorami.

Posiadamy pokaźny zbiór innych narzędzi laboratoryjno-pomiarowych, zasilaczy dużej mocy, autotransformatorów, narzędzi mechanicznych – wyposażenia o jakim tylko pomarzyć mogłyby liczne serwisy elektroniczne.

Dysponujemy również komorą laminarną umieszczoną w dedykowanym pomieszczeniu o wysokiej czystości w którym jesteśmy w stanie podjąć się otworzenia i naprawy dysku twardego lub obiektywu. Stale monitorujemy stan czystości w tej przestrzeni.

Oczywiście firma nasza dysponuje ogromnym zapleczem sprzętowo-narzędziowym w zakresie odzyskiwania danych. W tej dziedzinie działaliśmy bez żadnych kompromisów. Dysponujemy narzędziami do odzyskiwania danych z dysków twardych, dysków SSD, macierzy RAID, pamięci flash – w tym również skonstruowanych w technologii monolitycznej.

Więcej na temat naszej oferty w zakresie odzyskiwania danych możecie przeczytać na stronie „Odzyskiwanie danych”.

Cały czas w naszym serwisie otwarta jest rekrutacja. Cały czas przyjmujemy do pracy oraz do testów kolejnych techników. Zawsze bardzo uważnie sprawdzamy ich kwalifikacje. Przez nasz serwis, w przeciągu ostatnich kilku lat przeszło łącznie kilkuset pracowników – z czego drużyna, którą udało się obecnie uformować bliska jest ideału.

Zawsze oferujemy bezpłatną diagnozę, zawsze staramy się komunikować o przewidywanej cenie wykonania usługi już w trakcie przyjęcia sprzętu do serwisu.

Co bardzo istotne – nasz serwis doznał rozwoju w tempie o jakim nie śniło się innym firmom serwisowym w Polsce, w efekcie czego serwis nasz przeżywał pewne kryzysy, fale niezadowolonych klientów, którzy mieli problem z dodzwonieniem się do nas, czy też termin naprawy był zdecydowanie niezadowalający. Po latach ciężkiej pracy doszliśmy do szeregu wniosków, procedur – dzięki którym możemy śmiało uznać, że ten trudny czas jest już za nami.

IVITER Serwis dysponuje własną infolinią odpowiedzialną za prowadzenie pierwszej komunikacji z naszymi Klientami. W dalszych fazach współpracy z naszym serwisem każdy Klient otrzymuje numer telefonu do managera odpowiedzialnego za konkretną naprawę. Manager ma obowiązek być w stałym kontakcie z Klientem, nawet jeśli nie jest w stanie natychmiast odebrać telefonu – powinien oddzwonić, a najlepiej sam wychodzić z inicjatywą kontaktu i informowania o bieżącym statusie naprawy.

Wiele jeszcze przed nami na drodze do stworzenia firmy oferującej usługę najwyższej klasy. Co jest jeszcze istotne, co podkreślamy dość często? Nie jesteśmy najtańszym serwisem na rynku. Generalnie nie jesteśmy tanią firmą. Pracuje u nas wiele osób, które pełniły funkcję serwisantów w zakładach, które zbankrutowały. My nie zamierzamy. Zamierzamy natomiast dostarczać wysokiej jakości usługi, rozwijać nasze kolejne planowane gałęzie działalności, takie jak produkcja elektroniki, w tym aparatury audio.

Przed nami obecnie wielkie zadanie w postaci stworzenia centrum elektroniki na Placu Konstytucji. Będzie to miejsce w którym będzie można zlecić naprawę niemal dowolnego urządzenia elektronicznego (już istnieje taka możliwość), jak również zakupić niemal dowolny podzespół elektroniczny w naszym sklepie z częściami, jak również nabyć narzędzia, elektronarzędzia, podzespoły komputerowe, akcesoria fotograficzne i znacznie więcej. 

sklep

Najnowsze wpisy

kontakt